Facebook Sayfaları Nasıl Birleştirilir?

Facebook Sayfaları Nasıl Birleştirilir?
05 Aralık 2022

 

Kişiler aktif olarak kullandıkları sosyal medya hesaplarını hızlı şekilde birleştirebilir. Farklı kategorilerde paylaşım yapma isteği iki farklı Facebook sayfası oluşmasının nedenleri arasında yer alabilir. Aynı zamanda farklı işletme hesaplarını birleştirme ve daha etkin bir şekilde paylaşım stratejisi yürüterek daha fazla kişiye ulaşması için hesaplar birleştirilebilir.

 Facebook hesaplarının birleşmesi için ayarlar ve özellikler kısmının keşfedilmesi, bireylerin aktif hesaplarının bir araya toplanması gerekir. Böylece hesap sahipleri tek bir yerden paylaşımlarına devam edebilir ve takipçilerinin daha hızlı şekilde gönderilere ulaşmasını sağlayabilir. Facebook üzerinden iki hesap açan kişiler genellikle işletme hesabı olan profiller olabilir. Bu hesaplar tek bir ortak noktada buluşabilir. 

Facebook Sayfa Birleştirme

Sosyal medya yöneticiliği görevini üstlenen kişiler tek bir hesap üzerinden daha aktif şekilde paylaşımlar yapabilir. Bu Facebook hesapları birleştirmek hem zaman hem de emek alan bir süreç olduğu için bu tarz düşünceye sahip olan kişiler hemen hareket geçmelidir. İki farklı sayfayı tek bir hesapta birleştirmek bireylerin vakitlerini ve enerjilerini doğru harcamasına yardımcı olur. Facebook sayfa birleştirme işlemi şu aşamalarda yapılır:

  • Kullanıcılar hesaplarına giriş yapmalıdır.
  • Bireyler giriş yaptıktan sonra ekran bölümüne sayfa seçimi gelecektir.
  • Bu seçim sayfasında hem kalması istenilen hem de aktarılması istenen diğer Facebook sayfası gelecektir. Birinci seçenek kullanılması istenen ikinci seçenek ise aktarılması yani birleştirilmesi istenen seçenek olarak bilinir.

İlk seçilen hesap kalıcı hesap olduğu için kişiler hangi hesabı ortak noktada birleştireceğine önceden karar vermelidir. Önemli bir süreç olduğu için Facebook sayfa birleştirme işleminin tamamlanması için belirli bir zaman geçmesi gerekir. Sonrasında Facebook iletişim bilgilerinde yer alan e mail ya da telefonlara hesap sahiplerine bilgilendirme mesajları ulaşır. 

Facebook İki Hesabı Birleştirme

Facebook sayfaları farklı amaçlar doğrultusunda açılabilir. Özellikle diğer sosyal medya mecralarında işletme hesapları açabilmek, farklı kategorilerde paylaşımlar yapılabilmesi için iki Facebook hesabı açılabilir. Bu hesapların kullanılması, aktif kalması için belli bir çaba ve emek ister. Emeklerin karşılığını hızlı şekilde almak, Facebook hesaplarını birleştirmek doğru strateji arasında yer alır. Facebook hesapları farklı ve aktif kullanılıyorsa takipçileri de birleştirmek mümkündür. Böylece iki ayrı hesap olmadan tek aktif Facebook hesapları kullanarak video, gönderi ya da hikâye paylaşımı yapılabilir. 

Bireyler iki Facebook hesaplarını birleştirerek hızlı bir şekilde profillerini güncel tutabilir. Aynı zamanda resmi Facebook hesapları ile Instagram hesabını bağlayarak işletme hesaplarını aktif hale getirebilir. Bunun için öncelikle Facebook hesaplarına giriş yapmalıdır. Aynı hesaba bağlı olan iki profil ekran seçimi gelecektir. Bu ekranda seçilen sayfa sürekli açık olacak, aktif hesap olarak bilinir. Bu seçilen ilk hesap genellikle kullanılacak profil olarak bilinir.

Facebook Sayfa Birleştirme Sorunu

Bireyler iki farklı Facebook hesabı kullanabilir. Eğer isterse iki hesabı birleştirerek daha aktif şekilde hesaplarını kullanabilir, takipçileri ile aktif şekilde etkileşim halinde olabilir. Bunun için Facebook sayfa birleştirme işlemi yapılması gerekir. Ekranda sayfa birleştirme sorunu ya da hatası varsa kişiler tekrar Facebook profil ayarlar bölümünden iki hesabının da açık olduğunu kontrol etmelidir. Bu sayede hızlı şekilde iki hesabın da aynı kişiye ait olduğu belirlenir ve birleştirme için seçim ekranı görüntülenir. Bu görüntülenmede ilk seçeneklerde kullanılacak olan profiller seçilir. İkinci seçilen hesap ise birleştirilecek profil olarak belirlenir. Tüm bilgi, paylaşım ve takipçiler belirlenen hesaplarda toplanır. Böylece işlemlerden sonra Facebook hesabından hızlı, aktif şekilde gönderi, hikaye ya da video paylaşımları yapılarak takipçilerle paylaşılabilir. 

30+

Sosyal Medya Platformu

500.000+

Aktif Müşteri

4.500.000+

Tamamlanan Sipariş

30+

Sosyal Medya Platformu
Takipci Hizmet 2018- 2023 © Tüm hakları saklıdır.
Kapat
Sipariş Sorgula

Sorgulamak istediğiniz siparişin kodunu giriniz!

Geçmiş Siparişleriniz

Tarayıcı önbelleğine kaydedilen siparişlerinizi daha hızlı takip edebilirsiniz