Bilgisayardan İnstagram Kullanma

Günümüzde iş sektörleri yeni medyaya bağlı olarak şekillenmektedir. Özellikle sosyal medyanın etkisi ile birlikte görsel olarak farklı edit programları önem kazanmaya başlamıştır. Hızlı şekilde estetik, yaratıcı şekilde İnstagram gönderi oluşturmak için bilgisayara ihtiyaç duyulabilir. Böylece gönderi ya da video editleri biter bitmez bilgisayar üzerinden fotoğraflar ya da reelsler paylaşılabilir. Bu sayede bireyler düzenli içerik akışları oluşturabilir ve etkileşim oranlarını artırabilir.

Bilgisayar üzerinden İnstagram kullanmak oldukça pratiktir. Genel olarak bilgisayar üzerinden İnstagram görünümü mobil ile uyumludur. Bu nedenle telefondan İnstagram kullanmaya alışkın bireyler aynı yöntemleri izleyerek kolay şekilde bilgisayar üzerinden İnstagram’da aktif olabilir, farklı kullanıcılar ile etkileşim oluşturabilir. Bilgisayar ile instagram kullanmak için ve her seferinde giriş yaparken zorlanılmaması için beni hatırla ikonu aktifleştirilmeli, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Böylece bilgisayar üzerinden kişilerin aktif kullandıkları instagram hesapları açık olacağı için daha hızlı ve etkili şekilde paylaşımlar yapabilecektir.

Bilgisayardan İnstagram Telefon Gibi Kullanma

Bilgisayar üzerinden hızlı ve kolay şekilde İnstagram kullanılabilir.İnstagram arayüzü masaüstünde de sade, kullanışlı ve benzer görünümde olduğu için kolay şekilde gönderi paylaşılabilir ya da farklı kullanıcıların gönderilerine bakılabilir. Böylece bireyler haber alma, eğlenme, merak ettikleri konularda ilham alacakları profiller bulabilir. Bilgisayar üzerinden instagram kullanılırken keşfet bölümünden ilgi alanlarına uygun yeni gönderilere bakılabilir ya da merak edilen profillerin kullanıcı adları yazılarak neler paylaştıklarına hızlı şekilde bakılabilir. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden İnstagram DM mesajları kontrol edilebilir, görüntülü konuşma yapılır ve takip edilen kişilerin storyleri sırasıyla izlenebilir. İstenmediği ya da farklı iş yapılacağı zamanlarda ise bakılan storylerden hızlı şekilde çıkış yapılabilir. Hikâyelerde emoji atma ya da yorum yazma özellikleri de mevcuttur.

İnstagram PC

İnstagram PC üzerinden aktif olunduğunda belirli düzenlerde reels, hikâye ve fotoğraflar akışta paylaşılabilir. Özellikle grafik ve fotoğraf editleme konusunda bilgi sahibi olanlar hızlı şekilde aktif oldukları instagram hesaplarından paylaşım yapabilir. Bu paylaşımlarda özgün yorum açıklama yapma, konum paylaşma, hashtag kullanımı ve takipçilerle etkileşimde olunması sayesinde gönderiler kısa sürede daha fazla kişiye ulaşabilir. Böylece İnstagram kullanıcıları PC üzerinden daha aktif şekilde profillerini geliştirebilir ve haftalık olarak istatistik oranlarının artması sağlanabilir. İnstagram ara yüzü PC üzerinden de aynı ikon ve görsellere sahip olduğu için kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Birkaç kez yorum yazma, beğenme, DM üzerinden mesajlaşma ya da gönderi paylaşarak hızlı şekilde adapte olunabilir.

Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf Yükleme

Kişiler telefon üzerinden sosyal medyaya giremediklerinde kullanıcı adı ve şifre girerek bilgisayar üzerinden İnstagram’a giriş yapabilir. Yüklenmesi ve paylaşılması gereken video ya da fotoğraf varsa bilgisayar üzerinden İnstagram gönderi paylaşılır. Bu gönderiler kullanıcıların aktif olduğu gün ve saat aralıklarında paylaşılması etkileşimin artmasına yardımcı olur.

Bilgisayar üzerinden instagram’a fotoğraf atmak için giriş yapılmalıdır. Kişiler kendi profillerinden ya da ana akışta bulunan sağ üst kısımda bulunan + işaretine tıklamalıdır. Seçenekler arasında fotoğraf ya da gönderi seçilmeli ve gelen ekrana yüklenecek fotoğraflar aktarılmalıdır. Eğer çoklu fotoğraf yüklenmek isteniyorsa hepsi buraya atılmalıdır. Konu ve görsele uygun yorum yazma, içeriğe uygun hashtag kullanımı, konum ve müzik paylaşma ya da etiketleme gibi farklı işlemlerden sonra fotoğraflar paylaşılabilir.

Bilgisayar üzerinden İnstagram kullanılırken beğeni, yorum, kaydetme ya da gönderileri farklı arkadaşlara gönderme gibi etkileşimin artmasına neden olacak etkinlikler yapılabilir. Böylece kişiler paylaşımları ile keşfet bölümüne düşebilir ve organik takipçi sayısı artabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir