Sosyal medya mecraları arasında en çok kullanılan ve kişilerin kendilerini rahatça ifade ettikleri yer Instagram olarak bilinir. Instagram üzerinden aktif olmak belirli bir düzen gerektirir ve etkileşim oranlarını artırmak için estetik, eğlenceli, bilgi verici içeriklerin yaratılması önem taşır. Özellikle bireylerin hızlı şekilde Instagram üzerinden paylaşım yapabilmesi için bilgisayar üzerinden gönderi ekleme seçenekleri de sunulur.

Instagram genellikle telefon üzerinden kullanılsa da bilgisayar üzerinden aktif şekilde fotoğraf, video paylaşımları yapılabilir. Bu paylaşımların düzenli olarak yapılması etkileşim oranını artıracağı için kullanıcılar keşfet bölümüne düşebilir. Böylece kısa sürede daha fazla kişiye ulaşarak hızlı şekilde hedefledikleri büyümeyi elde edebilir. Bilgisayar üzerinden edit yapan ve hızlı şekilde Instagram’da gönderi paylaşmak isteyenler kolay yöntemle fotoğraf ya da video paylaşabilir. Bilgisayar üzerinden kişiler hesaplarına girmeli ve sağ üst bölümde bulunan + bölümüne tıklayarak gönderi, reels paylaş seçeneğini tıklamalıdır. Gelen ekrana fotoğrafları atmalı, yorum eklemeli, isteğe göre konum ekleyerek gönderiye uygun hashtagler ile paylaşımlarını yapmalıdır. Konuya uygun hashtag kullanımı fotoğraf ya da videoların global alanda hızlı şekilde görülmesi ve etkileşim almasını sağlar. 

Instagram’dan Fotoğraf Kaydetme

Instagram kişilerin ilham olduğu ve bolca farklı kullanıcılardan etkilendiği görsel bir aracıdır. Özellikle görsel olarak etkilenen kişiler gönderi ya da videolara tekrar bakma ihtiyacı içinde olabilir. Bunları kaydetme özelliği ya da ekran görüntüsü alarak tekli şekilde depolayarak kişiler istediği zaman hızlı şekilde ulaşabilir. İnstagram üzerinden fotoğraf kaydetmek için sağ bölümde bulunan fiyonk simgesine tıklanmalıdır. Belirli kategorilerde fotoğraflar depolanması için bu fiyonk kısmına uzun süre basılı tutup klasör oluşturmak mümkündür. Bu klasörlere ulaşmak ve yeni gönderi eklemek istendiği zaman aynı şekilde gönderilerin fiyonk kısımlarına uzun süre basılı tutulmalı ve var olan klasör seçilerek yeni ilham verici ve önemli gönderiler kaydedilebilir. Aynı zamanda bireyler önemli fotoğrafları indirmek ya da arkadaşları ile paylaşmak için telefon ayarlarından ekran görüntüsü al seçeneği tıklanmalı ve görsel boyutu tam olarak seçilerek görseller kaydedilebilir. 

Bilgisayardan Instagram’a Çoklu Fotoğraf Yükleme

Instagram üzerinden hızlı ve etkili şekilde fotoğraf, video ve hikaye paylaşarak takipçiler ile etkileşim oranı artırılabilir. Etkileşimin artması ile birlikte Instagram kullanıcılarının takipçi sayısında organik şekilde büyümeye devam eder. Aynı zamanda hiikayelerde ve gönderilerde takipçilerin aktif olması, kullanıcıların paylaşımlarına yön vermesi marka ya da kuruluşlarla işbirliklerinin artmasını sağlar. İşbirliği artan kullanıcılar daha fazla profillerde paylaşılacağı için takipçi sayısında hızlı büyüme sağlanır. Instagram üzerinden hızlı şekilde gönderi paylaşmak için bilgisayar da kullanılabilir. Özellikle bilgisayar üzerinden edit yapan bireyler işlemler bittikten sonra Instagram’a giriş yapmalıdır. 

Instagram’a bilgisayar üzerinden giriş yapıldıktan sonra sağ üst ekranda bulunan + ikonuna tıklanmalıdır. Burada seçenekler sunulur. Gönderi, reels paylaşımlarından hangisi seçilecekse ona tıklanır. Instagram’a bilgisayar üzerinden çoklu fotoğraf eklenecek ise gönderi seçilmeli ve gelen ekrana seçilen fotoğraflar eklenmelidir. Kişiler isterse bu görsellere efekt değiştirme, konum ve hashtag ekleme gibi özellikler ekleyerek gönderinin daha fazla kişi tarafına ulaşması sağlanır. 

Instagram’a Gönderi Ekleme

Instagram genellikle telefon üzerinden kullanılır. Ancak sürekli bilgisayara başında olan ve işlerini, editlerini farklı programlar dahilinde düzenleyen kişiler Instagram’a gönderilerini hızlı şekilde atmak isteyebilir. Bu durumda Instagram’a giriş yapılmalı ana akış ya da kişilerin kendi profillerinin bulunduğu sağ üst bölmelerdeki + işaretine tıklanmalıdır. Gelen ekranda gönderi seçilmeli ve ekrana paylaşılacak görseller tutup sürüklenmelidir. Yorum, konum ve hashtag ya da müzik ekleyerek gönderiler hızlı şekilde paylaşılabilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir