İnstagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

 

Ağ sisteminin gelişmesi ile birlikte bireyler ihtiyaçlarını ya da beğendiği ürünleri internet siteleri üzerinden aktif bir şekilde alır. Özellikle sürekli alışveriş yapılan sitelere üyelik açılır ve belirli aralıklarla müşteriler e ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapmaya devam edebilir. Alışveriş sitelerinin popüler olması, kişilerin kendi markalarını yaratma isteği ile sosyal medyalarda da mağaza açma seçenekleri sunulur. 

Mağazalarda aktif olarak satış yapılabilmesi için kişiler firma kurmalı ve fatura kesebilmelidir. Son zamanlarda en çok tercih edilen mağaza ise instashopping olarak bilinir. Bu sistemde firmalar instagram hesapları üzerinden aktiflik oluşturur ve mağaza açar. Kişiler kendi ürünlerini instagram alışveriş bölümünden fiyat, görsel ve web sitesi yönlendirerek kişilerin hızlı şekilde alışveriş yapması için yönlendirir. Bu yönlendirmeler sayesinde kişiler firmaların web sitesine yönlenir, iletişim bilgileri, adres ve ödeme alınarak alışveriş tamamlanır. instagram alışveriş özelliği açmak için ilk ve en önemli şart instagram hesabının Facebook hesabına bağlanması gerekir. Bu şekilde instagram hesabı doğrulanır ve işletme hesabı şeklinde kullanılmaya başlanır. 

İnstagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır? Mağaza

instagram mağaza özelliği için aktif hesabın işletme hesabı olması için Facebook ile bağlanması gerekir. Facebook veinstagram hesapları birbirine bağlandıktan sonra hızlı şekilde mağaza özelliği aktarılabilir ve bireyleri alışverişe yönlendirmek mümkün olabilir. instagram mağaza özelliğini aktifleştirmek için gerekli koşullar şunlardır:

 • instagram ve Facebook hesapları birbirine bağlanmalı ve hesap işletme profiline çevrilmelidir.
 • İnternet üzerinden satış yapılabilecek bir internet web sitesi olması gerekir.
 • Satış yapılacak ürünler eklenirken bilgiler tam olarak verilmeli, açıklama kısmında eksik bilgi olmamalıdır.
 • Kullanılan ve instagram’a bağlanan Facebook hesabı da işletme hesabı olmalıdır.

İnstagram Sipariş Oluştur Butonu

instagram üzerinden sipariş oluştururken firmaların web sitelerine yönlendirme yapılır. Bu yönlendirme doğrultusunda ilgili kişi, müşteriler web sitesine yönlendirilir. Bu yönlendirme doğrultusunda direkt olarak bakılan ürünün sayfasına gidilir ve dilenirse mağazalarda farklı ürünler sepete eklenerek sipariş oluşturma butonundan yararlanılır. instagram sipariş oluştur butonu sayesinde aynı firma üzerinden birden fazla ürün alınabilir. Kişi isterse üyelik açabilir, adres ve iletişim bilgilerini kayıt ettirerek hızlı şekilde tekrar alışveriş yapabilir. 

İnstagram Mağaza Açma Şartları

instagram üzerinden aktif bir şekilde mağaza açmak, daha fazla kişiye ulaşmak için belirli koşullara uymak zorunluluğu vardır. Özellikle instagram mağaza açmak için Facebook hesapları ile bağlantılı olması gerekir. instagram mazağa açma şartları şunlardır:

 • Facebook sayesinde Business Manager işletme hesabı olması gerekir.
 • instagram katalog yöneticisi sayesinde ürün ve firmaya uygun katalog oluşturulur.
 • Kataloglara girilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.
 • Son olarak alışveriş özelliğini aktif et butonuna tıklanarak hızlı şekilde ürün eklenip mağaza aktif hale getirilir. 

Kişilerin aktif olarak firmalardan alışveriş yapması için Mağaza Gör butonunu aktif hale getirmesi diğer seçenekler arasında yer alır. Böylece kişiler mağazayı aktif olarak kullanabilir ve hızlı şekilde alışveriş yapabilir. 

instagram’da Mağaza Açmak Ücretli mi?

instagram üzerinden aktif sipariş oluşturmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için instashopping yapılır. instagram mağaza açmak ücretli değildir ancak kişilerin alışveriş yapması için belirli bir web sitesi bulunmalı, aktif olarak fatura kesmesi gerekir. Böylece kişiler sosyal medya üzerinden belirli bir kitle elde ederek yeni ürünlerini hızlı şekilde satışa sunabilir. 

instagram mağazada bulunan ürünlerin etiketleme yapılmasında eksiksiz, doğru bilgi olması gerekir. Ürünleri etiketlemek için aşama şunlardır:

 • Mağaza üzerinde bulunan üç nokta tıklanmalıdır.
 • İşletme ayarlarına tıklanmalı ve Alışveriş sekmesi açılmalıdır.
 • Hazırlanmak ve düzenlenmek istenen katalog seçilmelidir.
 • Bitti kısmına dokunmalı ve ürün aktifleştirilmelidir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir