Sosyal medya hesapları içerisinde en çok tercih edilen Instagram olduğu için belirli aralıklarla güncellemeler gelmektedir. Bu güncellemeler arasında mücadele edilen konulardan biri de sahte hesapların silinmesi bulunur. Bu hesapları belirlerken bazı kriterlere dikkat edilmektedir. Özellikle sürekli olarak değiştirilen instagram şifre değişimi, aktif olunmayan ınstagram hesapları kapatılmaktadır. Bu instagram hesapları kapatılırken belirli uyarılar ile karşılaşmak mümkündür. 

Instagram hesapları şikâyet formları, bazı davranış tekrarlarının oluşması, uzun süre aktif olmaması nedeniyle hesaplar kapatılmaktadır. Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı genellikle çok fazla şikâyet alması, müstehcenlik ve şiddet içeren içeriklerin paylaşılması, farklı profilleri taciz etme nedenleri ile hesaplar aktif olarak kapatılabilir. Bu nedenle bireyler yaptıkları paylaşımları, Instagram DM üzerinden herhangi bir topluluk kurallarını ihlal edecek koşulların yaratılmaması önem taşır. Ancak herhangi bir sorun olmadan da Instagram’da hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır yazısını görmek mümkündür. Bu uyarıyı gördükten sonra hesaplar tekrar açılabilir. Bunun için belirli bir formun doldurulması gerekir. 

Instagram İtiraz Formu Doldurma

Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı görüldüğü zaman en kısa sürede kişiler kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte giriş yapmaya çalışmalı aynı sorun görülüyorsa itiraz formu doldurmalıdır. Instagram itiraz formu sayesinde kişiler hesaplarını kurtarabilir, mesajlarına ve gönderilerine tekrar olarak kavuşabilir. Aynı zamanda bireyler emek ve zaman harcayarak büyüttükleri Instagram hesabını kurtarmak için resmi olarak başvuru yapabilir. Bu tarz sorunlarda Instagram itiraz formu en hızlı şekilde doldurulup ulaştırılmalı ve yetkili mercilerden geri bildirim ile dönüş beklemelidir. Instagram itiraz formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı, kişiler kendi hesaplarında topluluk ve koşul ihlali yapıp yapmadığını incelemeli ve ona uygun şekilde bilgiler verilmelidir. 

İnstagram İhlal Formu

Instagram hesabı çeşitli nedenlerle kapatılabilir. Bazı hesaplar kapatılmadan önce uyarı alabildiği gibi bazı hesaplar direkt olarak ihlal gerekçesi ile kapatılır. Instagram hesabı kapatıldı nasıl açılır sorusu ise hızlı şekilde ihlal formu doldurmaktan geçer. İtiraz edildiği takdirde hesaplar tekrar incelenir ve uygun görüldüğü takdirde instagram hesapları tekrar açılır. 

Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin İçin Kapatılmıştır Çözümü

Instagram hesabı koşullar ihlal edildiği tespit edildiği görülür ya da şüphelenirse direkt olarak kapatır. Instagram kullanıcıları hızlı şekilde itiraz edebilir ve tekrar hesaplarını açabilir. Kapatılıp açılan instagram hesapları gönderi ya da video paylaşımlarına daha dikkatli davranmalıdır. Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı alan hesaplar şu şekilde açtırılabilir:

  • Instagram kullanıcı adı ve şifre doğru şekilde yazılmalı ve giriş yapılmalıdır.
  • Açılan sayfada kapatılma uyarısı alınırsa ekranda belirlenen Daha Fazla Bilgi Al butonuna tıklanmalıdır.
  • Alt kısımda açılan bölümde Bize Bildirin uyarısı var, bu kısım açılmalıdır.
  • Kapatılan hesaplar için itiraz formu bu bölümde açılacaktır. Bilgiler eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.
  • Açılan bölgeye “Instagram hesabımın topluluk koşullarını ihlal etmediğini düşünüyorum ve hesabımın tekrar açılıp aktif hale gelmesini talep ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.” Şeklinde yazılarak form doldurulabilir. 
  • Form doldurulduktan sonra Gönder butonuna tıklanmalı ve belirli aralıklarla iletişim bilgileri, e mailler kontrol edilmelidir. En geç bir hafta içinde kapatılan hesaplar ile ilgili açıklama gelecektir. 

Instagram İhlal Kaldırma

Instagram ihlal kaldırma formu sayesinde hesabı kapatılan kişiler hızlı şekilde tekrar hesaplarını aktif hale getirebilir. Özellikle kuralları ihlal etmediğini düşünen, sürekli olarak spam yediğini düşünen kişiler hızlı şekilde İnstagram ihlal kaldırma formu doldurarak hesaplarının açılmasını saplayabilir. Böylece kapatılan hesaplar en kısa sürede incelenir ve sorun görülmediği takdirde tekrar açılır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir