İnstagram Siyah Mod 

Bireyler telefonlarını istedikleri ışık ayarlarına göre kullanarak göz sağlığını koruyabilir. Özellikle ışık konusunda hassas olanlar telefonlarının arayüzlerinde bulunan ışık filtrelerini aktif şekilde deneyerek kendilerine uygun olan ışık filtresini kullanabilir. Sürekli olarak ekrana bakmak durumunda kalan, işlerini ekran üzerinden yapan kişiler ise daha dinlendirici, soft geçiş ışıklar edinerek gözlerini koruyabilir. Aynı zamanda akşam ve gündüz ekran ışıkları farklı modlara ayarlayarak kişiler daha sağlıklı şekilde ekranlardan yararlanabilir.

Gelişen teknoloji ile farklı tasarımlar ışık filtrelerinden geçiriliyor. Özellikle sosyal medya ve telefon ekranlarının siyah mod yani karanlık görünüm kazanması kişilerin büyük beğenisini toplamıştır. Instagram siyah mod yani karanlık görünümü üzerinden görünümler farklı, beyaz tonlarda yansır. Böylece kişiler olabildiğince farklı ışıklarda ekranlarda işlemlerini yapabilir ve çok parlak, gözleri rahatsız edecek ışıklara maruz kalmaz. Instagram siyah mod yapılış aşamasında telefonların kendi arayüzlerinden ayarlamaları yapılır.

İnstagram Siyah Tema

Instagram siyah tema özelliği ile arka plan karanlık modda çalışır. Kişilerin profil gönderi, videoları ise yayınlanan ışıklar ile birlikte ekrana yansıyarak gösterilir. Böylece arka planda karanlık ışık ile gösterildiğinde ışık filtreleri devrede olduğu için hücreler daha az yorulur. Instagram siyah tema ayaları için kişiler öncelikle kendi telefonlarının ışık ayalarını kontrol edebilir. Aynı zamanda siyah mod yani karanlık ekran modunu seven kişiler sadece sosyal medyada değil genel telefon görünümünde siyah mod tercih edebilir. Böylece arayüz geçişleri daha uyumlu ve sağlıklı şekilde rahatça kullanabilir.

İnstagram Siyah Ekran Yapma

İnstagram siyah ekran özelliğinden yararlanmak için öncelikle kişiler kendi telefonlarında ayarlar kısmını iyi bilmelidir. Ekran renk ayarlarından sıkılan ve farklı ışık geçirgenliği kullanmak isteyen kişiler siyah ekran modunu olabildiğince uzun süre kullanabilir. Bireyler kullandıkları telefonların android ya da ios özellikte olup olmadığını kontrol etmelidir. İki farklı işletim sisteminde ayarlar kısmı farklı olduğundan dolayı işlemler çeşitlilik göstermektedir.

Instagram siyah ekran yapma özelliğini aktifleştirmek için telefonlarda ios 13 ve Android 10 güncellemelerini mutlaka yapmak gerekir. Bu güncellemelerden sonra telefon ayarlarında siyah ekran yapma özelliği aktif hale gelecektir. Sonrasında İnstagram karanlık mod ayarlar bölümünden seçilip aktif hale getirilebilir.

İnstagram Karanlık Mod

İnstagram kullanımında en çok kullanılan tema karanlık mod olarak bilinir. Özellikle göz yormaması, daha şık ve modern görünüm kazandırması nedeniyle sık olarak ınstagram siyah mod seçilir.  Eğer kişiler Instagram ışıklarında beyaz kullanıyorsa ışık ters çevirme ayarlarından ekranını siyah moda çevirebilir. Telefonun ayarlar bölümüne girmeli sonrasında erişebilirlik seçeneği tıklanmalıdır. Bu bölümde ışık tersine çevirme ya da karanlık mod seçilerek telefonlar aktif olarak kullanılabilir.

Instagram Siyah Oldu

Instagram siyah ekran özelliğinden hoşlanan kişiler kadar bu yeni görünümden hoşlanmayan bireyler de vardır. Bu kişiler genel ekranlarında siyah ekran modu açık olabilir. Bunu değiştirmek ve ınstagram beyaz mod yani aydınlık ışıkta kullanmak için telefonlarında ayarlar bölümünden ışık ya da erişebilirlik bölümlerinden görünümü değiştirebilir.

Instagram Siyah Mod Kapatma

Instagram siyah mod alışması zor ancak modern görünüm kazandıran bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bu modun kullanılması için telefonlarda belirli güncellemeler yapılması gerekir. Aksi halde siyah mod çalışmaz ve renk tersine çevrilmez. Instagram siyah mod kapatma için telefonların ayarlar bölümüne giriş yapmalı ışık tersine çevirme ya da aydınlık mod kullanma özelliğini aktifleştirmek gerekir. Böylece bireyler hızlı şekilde istediği renk görünümünde sosyal medya ve ekranları kullanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir